ארנונה – צריך לשלם את כל הסכום?

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים ונעזור לכם לחסוך כסף!

הרבה אנשים מקבלים את חשבון הארנונה  השנתית ושמים אותה בצד. הם רואים במכתב הדרישה לתשלום סוג של המלצה והם לא חושבים שהם גם אמורים לשלם את כל הסכום במלואו. יש הרי כל כך הרבה פרסומים על הנחות ועל אפשרויות פריסה נרחבות, אז למה להיות פראייר ולשלם מיד את כל הסכום? אז זהו שזה ממש לא מדויק וזה לא עובד בצורה הזו.

נכון שיש אפשרות להפחית מתשלום הארנונה. אך עצם גניזת המכתב ואי התייחסות אל הנכתב בה זה לא מעשה חכם. כי הרשויות העירוניות לעולם לא ישכחו אותנו האזרחים בכל מה שקשור לחובות שיש לנו כלפיהם. על שאר הדברים הבה לא נדבר…

אז הבה נלמד מעט על הארנונה ועל כל מה שמרכיב אותה.

ארנונה – מהי?

תשלומי הארנונה מוטלים על התושבים בתחילתה של כל שנה. מדובר בתשלומים עבור כל השירותים העירוניים שאנחנו מקבלים בעיר בתור תושבים.

את הארנונה ניתן לשלם בתשלום אחד או לפרוס אותה לתשלומים בהוראת קבע.

כל רשות עירונית מפרסמת את צווי הארנונה שלה כדי לאפשר לתושבים לעיין בהם.

חישוב התשלום לתושב היא לרוב בהתחשב בגודל הנכס בו הוא מתגורר.

ישנה אפשרות להגיש השגה על שומת הארנונה בגין סיבות שונות. כמו גודל נכס שאינו מדויק, חיוב של הרשויות גם על שטחים ירוקים כמו מדרכות וכדומה שהם מחוץ לבניין וכן הלאה. כמו כן ניתן להגיש בקשה להנחה גם בשל סיבות נוספות כמו הכנסות נמוכות, מספר גבוה של נפשות המתגוררות בנכס וכן הלאה.

איך מקבלים הנחה בארנונה?

יוקר המחייה שרק הולך ועולה כל הזמן בהתמדה מובילים לכך כי רבים הם משקי הבית שמנסים למצוא פתרון ולהוזיל עלויות. בקשת הנחה בארנונה היא רק אחת מהניסיונות להוריד במעט מהלחץ הכלכלי הכבד.

אז איך עושים את זה בפועל?

צעד ראשון – בדיקת הזכאות שלכם

הדבר הראשון הוא לוודא כי יש בכלל עילה להגיש בקשה כזו וכי המבקש אכן עשוי להימצא זכאי לכך.

ישנה אפשרות לעיין באתר של משרד הפנים שם ישנה רשימה מפורטת של כל מי שעשוי להימצא זכאי לקבלת הנחה בארנונה. כל רשות מקומית מעמידה אף היא את האפשרות הזו של בקשת הנחה באתר העיר שלה.

לרוב מקבלים את ההנחות הללו אזרחים וותיקים, אזרחים שסובלים מבעיות נכות שונות, פדויי שבי, אסירי ציון, ניצולי שואה, נזקקים וכן הלאה.

גם עבור בית ריק ניתן לקבל הנחה וכך גם עבור בתי עסק בתנאים ומצבים מסוימים. 

ישנה אפשרות לבדוק באמצעות מחשבון זכאות את גובה ההנחה הצפויה. בדומה ל –מחשבון חדלות פירעון

צעד שני – מילוי טופס

אם עולה כי יש לכם זכאות כזו, עליכם להתקדם למילוי הטופס הרלוונטי. הוא יועבר לדיון בוועדה שתעדכן אתכם בתוצאות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

על מה דיברנו במאמר?

053-3524876
דילוג לתוכן